O BUDOVE

Administratívna budova „Central“  je situovaná priamo v centre Komárna na Dunajskom nábreží oproti daňovému úradu, v susedstve areálu Tonex a areálu Prístavu. „Central“ so svojou lukratívnou polohou, moderným vzhľadom, veľkosťou, technickou vybavenosťou a ponúkanými nadštandardnými službami patrí medzi najmodernejšie  a najkrajšie  objekty 21. storočia v tejto lokalite.

Budova poskytuje nájom nebytových priestorov pre administratívne účely so službami najvyššieho štandardu, atraktívnu reštauráciu s výhľadom na Dunaj so zázemím vrátane priestrannej letnej terasy. Stavba je vybudovaná a prevádzkovaná z najmodernejších materiálov a technológií s ekologickými energeticky efektívnymi parametrami, vďaka ktorým poskytuje vysoký komfort svojim užívateľom.

Základné údaje:
Plocha pozemku p.č. 2214/2    2285 m2
Zastavaná plocha    1210 m2
Celková podlažná plocha    4293 m2
Celková úžitková plocha    3887 m2
Parkovacie miesta – strážené      65 miest

Budova má päť nadzemných podlaží. Prízemie 1.NP nie je zastavené a tvoria ho len piliere nosného skeletu s využitím na parkovanie a vstupy do budovy. Na prízemí sa nachádza hlavný vchod s vestibulom, recepciou, hlavným schodiskom, sociálne miestnosti, zázemie recepcie, sklad domového odpadu a technické miestnosti. Bočný vchod vedie do vedľajšieho schodiska, ktoré slúži pre lepšie komunikačné možností a ako únikový východ. Pri hlavnom vstupe do budovy sa nachádza peňažný bankomat.  

Na 2., 3. a 4. nadzemnom podlaží sa nachádzajú administratívne priestory - kancelárie, spoločná rokovacia miestnosť, kuchynky, sociálne miestnosti, miestnosti upratovačiek a technické miestnosti pri schodiskách.
 
5. nadzemné podlažie je len čiastočné, ide o zapustené podlažie, kde sa nachádzajú nefajčiarska reštaurácia s letnou terasou s nevšedným výhľadom na mesto a rieku Dunaj, kuchyňa s kapacitou prípravy 300 jedál, sociálne zázemie pre pracovníkov reštaurácie a technické miestnosti.

Budova aj príjazd k budove sú riešené bezbariérovo. Na 1.N.P. sa nachádza WC pre imobilných hostí a označené parkoviská pre imobilných návštevníkov.

  

Stavba je realizovaná ako železobetónový skeletový systém s nosnými obvodovými murovanými stenami a bezprievlakovým železobetónovým monolitickým stropom. Obvodové steny sú murované z tvárnic YTONG hr. 300 mm s veľkými okennými otvormi min. 1500x3000 mm, resp. celými presklenými stenami. Obvodové plášte sú z montovaných hliníkových platní Alucobond s tepelnou izoláciou Nobasil 100 mm a parozábranou Tyvek na Al konštrukcií. Takto vytvorená tzv. od vetraná fasádna konštrukcia zabezpečuje veľmi dobré tepelno - izolačné vlastnosti objektu..

Ploché strechy s obvodovými atikami sú izolované proti tlakovej vode fóliou Fatrafol 2mm a tepelnou izoláciou hr.300mm.

Výplne otvorov sú hliníkové s izolačným dvojsklom hr.31mm vybavené proti slnečnými žalúziami.

Technológia vykurovania, chladenia a vetrania je riešená pomocou moderných a ekologických systémov na báze tepelných čerpadiel a kondenzačných plynových kotlov. Súčasťou vykurovania a chladenia je centrálna regulácia s možnosťou doladenia v každej miestnosti samostatne.

Elektroinštalácia je riešená s komponentmi Legrand a nehorľavými Cu káblami. Štrukturálna kabeláž zabezpečí nekonečné možnosti pre vybudovanie komunikačných systémov vo všetkých miestnostiach.
Priečky medzi miestnosťami sú sádrokartónové dvojité so zvukovou izoláciou hr.125mm. Podhľad je kazetový so zabudovanými svietidlami, chladením, kúrením a vetraním.

Podlahové krytiny spoločných priestorov vrátane schodísk a sociálnych zariadení sú kamenné, v kanceláriách sú voliteľné – koberec alebo veľkoplošné laminátové parkety so zvýšenou povrchovou odolnosťou.
Parkoviská a komunikácie na prízemí sú vybudované čiastočne z lešteného betónu, zatrávňovacích tvárníc a zámkovej dlažby.

V objekte sú vybudované dve schodiská, v každom bude moderný výťah pre 9 osôb na zabezpečenie pohodlia nájomníkov a návštevníkov administratívnej budovy a reštaurácie.